Hakkımızda

SCA Türkiye
Vizyonumuz    : Kahvede mükemmelliği sağlamayı amaçlayan bir otoriteyiz.

Misyonumuz        : İnovasyon, araştırma, eğitim ve iletişim ile kahve topluluğunda mükemmelliği yaratmak ve teşvik etmek.

SCA; üyeler –kahvede mükemmelliği arayanlar– için ticari bir birliktir.
SCA’nın dünyada 70’in üzerinde ülkede, SCA etkinlikleri ve web sitesi ile nitelikli kahve sektöründen insanlarla iletişim ağı oluşturan, kahve konusunda bilgili ve tutkulu, nitelikli kahve sektöründeki son trendleri ve gelişmeleri paylaşan sayısız üyesi bulunmaktadır.

Nitelikli Kahve Nedir?

Üyelerimiz ve kahve kalitesi ile ilgilenenler için speciality coffee’nin (nitelikli kahve) tanımını şu şekilde yapıyoruz:
"Nitelikli kahve essiz kaliteye sahip olduğu, diğer kahvelerden farklı bir tada ve karakteristiğe sahip ve de üstün olduğu (sınırlı bir pazarda belirli bir zamanda) tüketici tarafından değerlendirilen özenle hazırlanmış kaliteli kahve bazlı içecek olarak tanımlanmaktadır.
İçecek nerede yetiştiği belli olan çekirdeklerden elde edilir ve yesil kahve, kavurma, depolama ve demleme yöntemleri olarak en üst standartları karşılamalıdır.”
Bu, yalnızca bir tanım değildir. Bu, kahve mükemmeliyeti ve mükemmel bir fincan kahve çabasının birçok aşamasında bulunan herkese çağrıdır.
Eğer siz veya firmanız hedeflerimizi paylaşıyorsanız, SCA’nın bir parçası olmalı ve geleceğin nitelikli kahve dünyasını yaratırken yanımızda yer almalısınız.

2016 seçimleriyle yenilenen SCA Türkiye Komitesi